Joga

joga 001

JÓGA PŘINÁŠÍ ÚSMĚV DO KAŽDÉHO DNE

Trápí Vás potíže s páteří, klouby, se zažíváním , s dýcháním, s vysokým tlakem nebo jiné? Jste neklidné, vyrovnáváte se těžce s nepříznivými situacemi? Rády byste se dozvěděly, jak vaše zdravotní nesnáze zmírnit či odstranit přírodní cestou?
Chcete se naučit správnému dechu, naučit se, jak ztišit tělesnou a myšlenkovou činnost a tím se celkově uvolnit a jak znovu získat životní sílu, která udržuje zdraví a přináší radost?

Nabízíme Vám společenství starších žen, kterým dělá potěšení se jednou týdně setkat a kromě přátelského sdílení  si protáhnout tělo, relaxovat mysl a správně si naladit celý den.

Přijďte se za námi podívat a zkusit si obnovit svůj vnitřní klid, posílit si sebedůvěru a naučit se tvořivě určovat svůj život.

Scházíme se každé úterý dopoledne od 9.00 hod. – 10.30 hod. v zrcadlovém sálku
na sokolovně. Rády Vás uvítáme.

Věková kategorie:    dospělí

Čas cvičení:              9.00hod. – 10.30.hod.

Doporučený oděv:   pohodlný

Cvičitelka:                 Jana Davidová    tel.: 731 224 200

Poplatek:                roční členská známka + oddílový příspěvek na období I-VI a IX -XII

 


Vstup: předplatné na období I -VI a IX – XII  běžného roku

Další informace: tjsokol.zl@volny.cz

chakra_angelmandala-300x300

Joga je umění žít v souladu se sebou samým, s lidmi kolem nás, s okolním prostředím a přírodou.
Vznikla téměř před 5000 lety v Indii na základě duchovních zákonů určujících běh přírody, jejíž jsme součástí.
Již v té době člověk porušoval přírodní řád a trpěl psychickou a fyzickou nerovnováhou a z ní plynoucími nemocemi. Tehdy sez ačala formovat ajurvéda, přírodní léčebný systém, ve kterém má joga kořeny.
Ve 20.století se joga prostřednictvím indických učitelů rozšířila i do ostatních zemí světa, především na západ. Stala se protiváhou hektického životního stylu přinášejícího sobectví, neklid, strach a agresivitu.
Joga se sestává z osmi stupňů, z nichž nejznámější je hathajoga, což je soubor tělesných a dechových cvičení. Jogový pohyb je vědomý, uvolněný, provázený koncentrací a řízeným dýcháním – což vše spoluvytváří vnitřní klid a harmonii. Jogovým cvičením roste zdravá sebedůvěra, posiluje se aktivní a tvořivý přístup k životu a osobnost se celkově kultivuje.

CHCETE- LI SI RADOSTNĚ POHRÁT S JOGOU, UČIT SE TRPĚLIVOSTI, PRAVIDELNOSTI A V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ ZÍSKAT ODOLNOST VŮČI NEMOCEM
A TÍM I ZDRAVĚ STÁRNOUT, PAK PŘIJĎTE MEZI NÁS

JSME PŘEVÁŽNĚ SENIORKY A SETKÁVÁME SE NA SOKOLOVNĚ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *